fbpx

Częste pytania

Jakie są najciekawsze atrakcje w Zawoi?
Zawoja zaoferuje Ci mnóstwo ciekawych miejsc, zarówno jeśli poszukujesz sportowej adrenaliny, czy zupełnej ciszy w lesie. Dla Twojej wygody przygotowaliśmy nasz autorski przewodnik po Zawoi i okolicy oraz listę atrakcji oraz miejsc z lokalnym jedzeniem. Poza tym zajrzyj do naszego magazynu, z którego dowiesz się co słychać u nas i w naszym regionie.

Jak do Was trafić?
Bardzo łatwo. Jeśli podróżujesz samochodem, skorzystaj z nawigacji wpisując adres Zawoja 1725. Poprowadzi Cię ona pod samą bramę. Zimą droga dojazdowa do nas jest regularnie odśnieżana.

A co, jeśli chcę przyjechać bez samochodu?
Jeśli chcesz skorzystać z transportu publicznego, najlepiej dojechać do nas busami jadącymi z Krakowa (Dworzec MDA, obok PKP). Busy kursują bardzo często i regularnie, a podróż trwa około dwóch godzin. Jesteśmy około 100 metrów od przystanku Zawoja Lajkonik. Rozkład jazdy busów znajdziesz tutaj.

Jakie są Wasze domy?
Oferujemy dwa komfortowe domy do wynajęcia, jeden 100 metrowy (mieszczący do 8 osób), drugi 50 metrowy (do 4 osób). Są w pełni wyposażone, po generalnym remoncie zakończonym w grudniu 2019 roku. Obydwa domy graniczą także z zieloną ścianą drzew i mają widok na strumień.

Jakie jest wyposażenie domów?
Domy mają nowe meble, ogrzewanie (podłogowe, grzejnikowe i kominkowe), komfortowe łazienki z prysznicem. Zawsze otrzymujesz świeży zestaw pościeli i ręczników. W łazienkach znajduje się pralka, suszarka do włosów i mydło. Kuchnie posiadają płytę grzewczą, piekarniki, lodówki, zestawy do parzenia kawy, tostery oraz pełne zestawy do gotowania, zastawę stołową i podstawowe przyprawy. Obydwa domy są przygotowane do samowystarczalnego pobytu, nawet na dłuższy okres. Więcej informacji i zdjęcia znajdziesz w opisie domów w menu głównym.

Czy macie saunę, balię ogrodową, miejsce na ognisko?
Tak! W dolnym ogrodzie znajdziecie saunę i balię ogrodową ogrzewane drewnem, które pomieszczą 6 osób. Udostępniamy je bezpłatnie. Obok sauny i balii, w centralnej części ogrodu jest duże miejsce do biesiadowania przy ognisku.

Pierwszy pakiet drewna (20 kawałków) do balii, sauny, lub ogniska jest bezpłatny. Wystarczy na jedną sesję w balii i jedną sesję w saunie. Jeśli będziecie potrzebowali więcej drewna, możecie je zakupić u nas w cenie 100 zł za każdy pakiet (można również przywieźć własne drewno / brykiet).

Czy to prawda, że nie macie telewizorów?
Tak, to najszczersza prawda i nawet ich nie planujemy. W ich miejscu mamy za to panoramiczne okna, które dają cudowny widok na zawojską naturę, znajdującą się na wyciągnięcie ręki. Ale bez obaw, nie obraziliśmy się na technologię. W domach są sieci wifi, a zasięg telefonu jest bardzo dobry.

Czy tu mogę odpocząć od miasta?
Tak i dajemy na to nasze słowo! Obydwa domy znajdują się przy wejściu do Babiogórskiego Parku Narodowego, w otoczeniu pięknych drzew i głośno szumiącego strumienia. Jesteśmy na wysokości 600 metrów nad poziomem morza, na końcu wsi, sąsiadując tylko z paroma domami. Dzięki temu cały czas spędzisz w naturalnym, kojącym mikroklimacie.

Czy jest możliwość medytowania, ćwiczenia jogi, morsowania?
Nasze siedlisko sąsiaduje z Rybnym Potokiem, który płynie niemalże pod oknami domów i oddaje głośny, piękny szum wody. Koło strumienia przygotowaliśmy miejsce do spokojnego relaksu. Możesz tu ćwiczyć, odprężyć się, a także wejść do strumienia o każdej porze roku.

Czy akceptujecie zwierzęta?
Tak, możesz do nas przyjechać ze swoim pupilem. Pamiętaj jednak, że podczas jego pobytu poprosimy Cię o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny. Więcej o zasadach przeczytasz w naszym regulaminie.

Czy obowiązują mnie konkretne reguły podczas pobytu?
Zawoję 1725 zorganizowaliśmy tak, aby Twój urlop jak najbardziej komfortowy i bezstresowy. Ze względu na Twoje bezpieczeństwo przygotowaliśmy spis jasnych zasad, które dotyczą pobytu u nas, znajdują się tutaj.

Jakie są ceny i najkrótsze możliwe terminy rezerwacji?
Najkrótszy możliwy pobyt to dwa dni. Możesz wynająć tylko jeden, lub dwa domy. Ceny, zdjęcia i system rezerwacyjny znajduje się tutaj.

Czy wynajmując dom będę sąsiadował z innymi Gośćmi?
Wynajmując dom, jest on cały do Twojej dyspozycji, wraz z tarasem. Drugi dom znajduje się na tej samej posesji i może być w tym samym czasie wynajęty przez innych Gości. Części wspólne to ogród, palenisko, trampolina, dojście do strumienia i parking.

W jaki sposób dostanę się do domu?
Domami zarządzamy zdalnie. Przed przyjazdem otrzymasz od nas specjalny kod, za pomocą którego dostaniesz się do domu. Dzięki temu nie musisz martwić się o dokładną godzinę przyjazdu i przekazywanie kluczy.

W jakich godzinach muszę się zameldować i wymeldować?
Doba trwa od godziny 14.00 do godziny 10.00