Slow Traveling. Dobre wskazówki jak podróżować ciekawiej

Podróżowanie po nowych miejscach może być tak samo relaksujące, jak i mocno wyczerpujące, prawda? Czy Twój urlop to starannie zaplanowana i wypełniona po brzegi lista rzeczy do zrobienia? A każdy dzień to wyzwanie, aby odwiedzić wszystkie ważne miejsca? A przecież gdy dasz sobie szansę na bardziej zrelaksowane podejście do urlopu, zmniejszasz presję i cieszysz się nim o wiele bardziej.

Co to jest Slow Traveling?
Slow Traveling na pewno dla każdego ma inne znaczenie. Dla jednych może to być na przykład wejście w rytm lokalnego życia małego miasteczka i spędzenie w ten sposób wielu dni, żyjąc jak lokalni mieszkańcy. Dla innych będzie to relaks na plaży, bez planów i bardziej angażujących zajęć. Każdy znajdzie tu swoją definicję spędzania czasu. Możesz nazwać to podróżą pełną akcji, lub zupełnie odwrotnie, miłym „marnowaniem czasu”. Zresztą, to, co teraz myślisz o Slow Travelingu, będzie różnić się od tego, co na ten temat powiesz za trzydzieści lat.

Jednak Slow Traveling nie polega na tym, ile zabytków zobaczysz, lub nie. Ani jak dużo czasu spędzasz w jakimś miejscu. Slow Traveling to takie podejście do podróżowania, które polega na stawianiu na pierwszym miejscu przyjemności z bycia tu i teraz. 

Ciesz się chwilą, to takie banalne (?).
Jedną z cech Slow Travelingu jest to, że czerpiesz jak najwięcej z danej chwili i miejsca. Nie musisz odwiedzić wszystkich atrakcji, które poleca Ci znany przewodnik, czy podróżniczy blog. Po prostu odpuść. Uwolnij się od presji, że nie będziesz miał czasu na to wszystko. Jeśli to zaakceptujesz, łatwiej jest wrócić po urlopie do domu bez stresu, że ominęło Cię coś ważnego.

Slow Traveling to miejsce na niespodzianki!
Kiedy Twój urlop jest zaplanowany od A do Z, niewiele jest miejsca na zmianę trasy i improwizację. A przecież często najbardziej zapadającymi w pamięć momentami wakacji są rzeczy, których nie przewidzieliśmy. Jeśli dążysz do perfekcyjnego wykorzystania każdej minuty swojego czasu, najpewniej nie odwiedzisz miejsca, które polecą Ci lokalni sąsiedzi mieszkający obok Twojego domu.

Więc daj się zaskoczyć, nie podążaj tylko utartymi szlakami, zapytaj o poradę kogoś stąd. Być może zobaczysz rzeczy, których nie ma w przewodnikach…

Szukasz noclegu z rytmie Slow? Biegnij tutaj.

Spodobało Ci się? Oceń ten artykuł! 🙂