Wieża widokowa w Zawoi, czyli widok na Beskidy i Tatry

Dzisiaj zabierzemy Was na wycieczkę po Zawoi, a konkretniej na wieżę widokową w Zawoi, która w 2022 roku stanęła na szczycie Mosornego Gronia.

Za każdym razem gdy jesteśmy na Mosornym Groniu, lub w okolicy, wchodzimy na wieżę. Możemy powiedzieć, że byliśmy na niej już dziesięć razy i nie będziecie zdziwieni, że nam się to jeszcze nie znudziło. Jeśli kochacie góry, widoki, panoramy, zapach powietrza, to sami wiecie o co chodzi 🙂 Wieża jest jedną z najnowszych atrakcji Zawoi i nieprzypadkowo stanęła właśnie tutaj, na szczycie Mosornego Gronia.

Wieża widokowa w Zawoi, czyli co Cię czeka na górze

Widoki, widoki i jeszcze raz widoki! Oczywiście, że właśnie po to stawiane są wieże widokowe :)) Ale to, z czym spotkacie się na szczycie wieży, będzie czymś fantastycznym. Pasmo Babiej Góry, które pojawi się przed Wami z jednej strony jest majestatyczne, a z drugiej łagodne i płynące. To właśnie Babia Góra „stoi” na przeciwko Mosornego Gronia i wieży, na której się pojawicie.


Czytaj też: Mosorny Groń latem. Godziny otwarcia, trasy i cennik


Ale to nie wszystko. Przy bezchmurnej pogodzie, po lewej stronie Waszego widoku ukażą się Tatry! Strzeliste, zakończone wyrazistymi wierzchołkami. Widać wtedy piękny kontrast pomiędzy nimi, a subtelnie zaokrąglonymi Beskidami.

Jak się dostać na wieżę na Mosornym Groniu?

Sposobów jak trafić do wieży jest kilka. My polecamy dwa. Pierwszy i najprostszy, to wjazd koleją na Mosorny Groń. Aby skorzystać z tej opcji, oczywiście kolej musi działać i aby to sprawdzić, najlepiej zobaczyć dni i godziny jej otwarcia na stronie PKL Mosorny Groń oraz cennik wjazdu. Gdy wjedziecie na szczyt Mosornego, na wieżę wchodzicie już bezpośrednio, stoi ona dosłownie parę kroków od kolei.

Drugi sposób to wejście pieszo. Można to zrobić wchodząc na szczyt Mosornego Gronia, co zajmuje około 30 minut, a samo wejście jest bardzo przyjemne i średnio wymagające. Jeśli decydujecie się na piesze wędrówki, polecamy jeszcze fajniejszą trasę, zacznijcie wejście od wodospadu Mosorczyk (inna nazwa to Wodospad na Mosornym Groniu). Do parkingu przy wodospadzie możecie dojechać samochodem. Wodospad jest prześliczny, to jedno z piękniejszych miejsc w Zawoi. Stąd na wieżę dojdziecie w około godzinę.

Jaka jest wysokość wieży widokowej na Mosornym Groniu?

Wieża widokowa ma blisko 25 metrów. Taras, z którego będziecie oglądać szczyty Beskidów znajduje się na wysokości 18 metrów. Z kolei Mosorny Groń, na którym stoi wieża ma 1047 metrów. To daje nam dobrą wysokość do oglądania panoramy i relaksującej sesji oddechowej czystym, górskim powietrzem.

Pamiętajcie że będąc tutaj, jesteście oczywiście w górach i przed planowanym wejściem, trzeba sprawdzić spodziewane warunki pogodowe. Jeśli dzień zapowiada się słonecznie, spotkacie się z niezapomnianym widokiem na Babią Górę. Bajka!

Ile kosztuje wstęp na wieżę widokową w Zawoi?

I tu bardzo miła informacja, wejście na wieżę jest bezpłatne. Jeśli więc zdecydujecie się na podejście na nogach, cała atrakcja nie będzie się wiązać z żadnym kosztem i opłatami. Jeśli wolicie skorzystać z kolei na Mosorny Groń, sprawdźcie aktualny cennik wjazdu na szczyt. Wieża jest czynna i otwarta cały rok.

Chcesz wynająć dom w Zawoi z balią i sauną ogrodową??
Znajdziesz go tutaj.

5/5 - ocen: 33