Co robić w pochmurny dzień w Zawoi?

Gdy planujesz urlop, naturalnie marzysz o słonecznych dniach, które będą Ci towarzyszyć przez cały czas. Jednak pogoda potrafi dać się we znaki i zaskoczyć ulewnym deszczem, czy górską śnieżycą. Oto 5 pomysłów na dni spędzone w domach podczas urlopu w Zawoi.

Kominek
Niezastąpiony utrzymywacz dobrego nastroju. Kto nie lubi się przy nim ogrzać i patrzeć godzinami na kojące kosmyki ognia? Nam się to nigdy nie znudzi, a wiemy, że nie tylko nam. Dlatego w obydwu domach zamiast telewizorów znajdziesz u nas właśnie kominki.

Późne wstawanie z łóżka.
Nie ma nic złego w tym, aby na urlopie pospać trochę dłużej. Jeśli już bardzo musisz, po przebudzeniu przeskroluj facebooka w telefonie i sprawdź pocztę. Jeśli nie ma alarmu, przewracaj się na drugi bok i patrz w okno. Zobaczysz tam gęste drzewa, które przypomną Ci, że nigdzie nie trzeba się spieszyć.

Ugotuj coś.
Gotowanie to bardzo fajna sprawa, szczególnie gdy możesz to robić dla ludzi, z którymi być może tu jesteś. Mamy dla Ciebie super komfortowo urządzone kuchnie, zatem wystarczy że w sklepie nieopodal kupisz makaron, sos pomidorowy, trochę czosnku i bazylię. Butelkę wina stawiamy my, zawsze znajdziesz ją gdy zameldujesz się w domu.

Odetchnij.
Taki deszczowy dzień ma, między innymi, jedną zaletę: powietrze jest gęste, ciężkie i intensywnie pachnące. Gdy już wstaniesz z łóżka i się trochę ogarniesz, otwórz drzwi balkonowe, usiądź na podłodze przodem do nich i oddychaj. Bierz głębokie wdechy przez minutę i odpocznij. Powtórz to trzy razy. Poczujesz, jak twój dzień będzie pełniejszy.

Przeczytaj książkę.
Jadąc na urlop najlepiej wyposaż się w swoją ulubioną, lub jeszcze nieprzeczytaną pozycję. Jeśli tego nie zrobiłeś, mamy w domkach parę książek o Slow Life, które bardzo dobrze współgrają z zawojskim klimatem.

Chcesz się ponudzić w Zawoi podczas urlopu?
Rezerwuj swój nocleg tutaj.