Mosorny Groń zimą. Godziny otwarcia, trasy i cennik

Mosorny Groń z jednej strony jest kameralnym ośrodkiem sportowym (porównując go z podobnymi obiektami w najbardziej popularnych kurortach zimowych), a z drugiej – profesjonalnym, naprawdę bardzo dobrze przygotowanym stokiem narciarskim. Według nas brak tłumów jest tylko i wyłącznie jego ogromną zaletą, a o kolejnych przeczytacie w naszym przewodniku po Mosornym.

Patrz i weź głęboki wdech!

Widoki z Mosornego Gronia robią piękne wrażenie. Stok jest nachylony w kierunku południowo-zachodnim, wprost w kierunku masywu Babiej Góry. Jeśli pogoda jest bezchmurna, widoki, opalanie i krystalicznie czyste powietrze dostajesz za darmo. A jest na co popatrzeć. Babia jest dosłownie na wyciągnięcie ręki, po jej lewej stronie widać przedzierające się szczyty Tatr.


Czytaj też: Mosorny Groń latem. Godziny otwarcia, szlaki i cennik


W roku 2022 w Zawoi pojawiła się nowa atrakcja turystyczna – na wierzchołku Mosornego Gronia stanęła wieża widokowa. Panorama Beskidu Żywieckiego, Zawoi, Babiogórskiego Parku Narodowego jest bajeczna. Polecamy bardzo!

Jazda na deskach

Na Mosorny Groń prowadzi czteroosobowa, krzesełkowa kolej linowa. Podróż na górę trwa 10 minut. Stok jest szeroki, bezpieczny i nie należy do szczególnie trudnych i wymagających, jest oficjalnie oznaczony kolorem czerwonym. Trasa jest jednak zróżnicowana, początek i koniec są mocniej nachylone, środkowa część to przyjemny i spokojny zjazd.

Jeśli bardzo lubicie jazdę poza szlakiem, na Mosornym Groniu znajduje się także bardziej wymagająca, kręta i stroma trasa off-roadowa, które biegnie tuż pod linią wyciągu. Wejście na Mosorny Groń polecamy także stok osom uprawiającym skitur, warunki są wręcz idealne do podchodzenia na nogach.

Właśnie, jeśli chodzi o warunki – Mosorny jest regularnie ratrakowany. Codziennie rano możesz liczyć na idealny sztruks pod deską. A jeśli przyjeżdżasz na weekend, po godzinie 18.00 wyciąg jest czynny do jazdy wieczornej, do godziny 21.00. Oczywiście stok jest wtedy dodatkowo ratrakowany po południu.

Nowość z 2022 roku. Trasy biegowe!

W roku 2022 obok Mosornego Gronia utworzono dwie trasy dla narciarzy biegowych. Pierwsza, oznaczona kolorem czerwonym ma 4600 metrów długości, druga, niebieska ponad 1100 metrów. Nie testowaliśmy, ale mapa już wygląda bardzo zachęcająco!

Dojazd do Mosornego Gronia

Mosorny Groń znajduje się w górnej części Zawoi, na jej końcu, tuż przy Babiogórskim Parku Narodowym. Jeśli mieszkacie po drugiej stronie, na przykład w Zawoi Dolnej, może to mieć pewne znaczenie w planowaniu dnia, pamiętajcie że Zawoja jest najdłuższą wsią w Polsce 🙂 Oczywiście traktujcie to raczej jako żart, dojazd jest absolutnie bezproblemowy i łatwy.

Traficie tutaj drogą krajową numer 957, która jest regularnie odśnieżana i prowadzi pod samą stację dolną ośrodka. Na miejscu znajduje się spory parking i dwa bistra, w których rozgrzejecie się na przykład góralską, gorącą herbatą 🙂 Na obiad, lub kolację po jeździe zdecydowanie polecamy Karczmę Zbójnicką, która mieści się na przeciwko parkingu.

Informacje praktyczne

Wysokość: 1047 m.n.p.m.
Długość trasy zjazdowej: 1420 m.
Wypożyczalnia i serwis sprzętu: Tak
Jazda wieczorna / oświetlenie: Tak
Sztuczne naśnieżanie: Tak
Cennik: sprawdź na stronie obiektu tutaj
Telefony alarmowe: 112, lub GOPR 601 100 300

5/5 - ocen: 24