Mosorny Groń latem. Godziny otwarcia, szlaki i cennik

Musimy powiedzieć szczerze, Mosorny Groń w Zawoi to naprawdę świetny stok, który Was pozytywnie zaskoczy zarówno zimą, jak i latem. Ci, którzy tutaj przyjeżdżają od lat wiedzą, że do ich dyspozycji jest rewelacyjna trasa. Z niezłym wyciągiem i porywającym, południowym widokiem na Babią Górę. A jeśli jeszcze nie odwiedziliście Zawoi i Mosornego Gronia czytajcie, a przekonacie się na pewno.

Tym razem odwiedziliśmy Mosorny Groń na początku lipca 2022 roku. Pokażemy Wam zatem co spotkacie na miejscu latem i na jakich warunkach możecie korzystać ze stoku.


Czytaj też: Mosorny Groń zimą. Godziny otwarcia, trasy i cennik


Mosorny Groń to blisko półtorakilometrowy stok, z górną stacją która znajduje się na wysokości 1047 m.n.p.m. Jednak ta informacja może Ci się przydać, jeśli z Mosornego będziesz korzystać na nartach, lub desce zimą. Jeśli do Zawoi przyjedziesz w wakacje, możliwości robi się znacznie więcej. Oto one.

Mosorny Groń i jazda na rowerach

Nie tylko Mosorny Groń daje ogromną przestrzeń do jazdy na rowerach. Zawoja jest naszym zdaniem prawdziwą wioską rowerową. A to między innymi dzięki nowemu kompleksowi Babia Góra Trails (BGT), który obejmuje ponad 20 kilometrów różnej trudności tras głównie zlokalizowanych w lasach. Trasy są idealne zarówno dla mocniejszych zawodników, jak i rodzin. Tutaj opisujemy trasy Babia Góra Trails.

Więc: przez Mosorny Groń nie tylko przebiegają wspomniane ścieżki BGT, Mosorny ma także „swoje” trasy które prowadzą wzdłuż stoku. Możecie liczyć na świetnie przygotowany zjazd z hopkami po drodze włącznie. Na górę oczywiście wjedziecie koleją.

Mosorny Groń dla tych co wolą na nogach

Jeśli do Zawoi przyjechaliście na piesze wędrówki, oczywiście obowiązkowo musicie zaliczyć wejście na Babią Górę. Jednak Mosorny jest naprawdę także warty odwiedzenia. To idealna pomysł na aktywne spędzenie 1/3 dnia w Zawoi.

Wejście na Mosorny Groń nie należy do trudnych, ale jest to bardzo miła i przyjemna wycieczka. Powinna zająć nie więcej niż pół godziny, chociaż my wchodziliśmy w dużym upale i silnym słońcu. Robiliśmy częste przystanki i czas trochę nam się wydłużył. Nagroda jest jest jednak nie do opisania. Na górnej stacji czeka na Was widok na Babią Górę, wieża widokowa (tegoroczna nowość w Zawoi) i bufet z jedzeniem, lodami i zimnym piwem.

Panorama widoczna z wieży widokowej na Mosornym Groniu w Zawoi

Zatem, możecie oczywiście wjechać na górę koleją i w podobny sposób dostać się z powrotem na dół. Jednak my polecamy spacer w obydwie strony, jest bezpłatny 🙂 Bez opłat jest także wejście na wieżę widokową na szczycie Mosornego Gronia. Polecamy bardzo!

Informacje praktyczne

Wysokość: 1047 m.n.p.m.
Długość stoku: 1420 m.
Wieża widokowa: wejście bezpłatne
Toalety, bufet i parking: na miejscu
Cennik: sprawdź na stronie obiektu tutaj
Telefony alarmowe: 112, lub GOPR 601 100 300

4.6/5 - ocen: 27