Pogoda w Zawoi, czyli gdzie sprawdzać aktualne warunki.

Powiedzmy sobie szczerze, jadąc na urlop pogody nie zaplanujesz. Ale z dużym prawdopodobieństwem możesz się przecież do wyjazdu dobrze przygotować. Zawoja to miejscowość górska. A tu wiadomo, na prognozy pogody warto spojrzeć ze dwa razy i na dodatek warto spojrzeć dokładniej.

Oczywiście nikogo nie straszymy, bo przecież nie jedziecie po to, żeby się stresować. Ale mimo wszystko przygotowaliśmy zestawienie najlepszych źródeł, które przydadzą się gdy trzeba sprawdzić co Was czeka na miejscu.

Prognoza pogody na Meteo.pl

To bardzo dokładna, najczęściej (według nas) sprawdzająca się prognoza pogody dla Zawoi. Wykres jest na pierwszy rzut oka nieco skomplikowany, ale zawiera wszystkie najważniejsze informacje na najbliższe trzy dni. Do prognozy Meteo idź TUTAJ, lub kliknij na grafikę poniżej. Pamiętajcie, że oczywiście są to warunki pogodowe dla Zawoi, nie dla Babiej Góry.

Pogoda w Schronisku na Markowych Szczawinach
Schronisko Markowe Szczawiny znajduje się na szlaku na Babią Górę. Dlatego warunki przy schronisku to jeden z najlepszych punktów odniesienia, jeśli planujecie atak na szczyt Babiej. Dane aktualizowane są w czasie rzeczywistym. Informacje znajdziecie na stronie GOPR Beskidy, TUTAJ.

Komunikat turystyczny Babiogórskiego Parku Narodowego

Babiogórski Park Narodowy co parę dni publikuje najważniejsze informacje dotyczące warunków na szlakach. Komunikat turystyczny na pewno będzie ważnym źródłem informacji o aktualnej sytuacji w samym parku (na przykład o zamkniętych trasach) oraz na samej Babiej Górze i jej okolicach. Do komunikatów BgPN idź TUTAJ, lub kliknij na grafikę poniżej.

Stacja narciarsko-rowerowa Mosorny Groń

Mosorny Groń jest częstym punktem docelowym miłośników jazdy na deskach i rowerach. Ale to także dobra baza wiedzy o sytuacji pogodowej na miejscu. Sprawdzajcie ich facebooka. Dowiecie się tutaj, czy potrzebna będzie cieplejsza czapka i kalesony, czy raczej krem na słońce z większym filtrem.

PS 1. Wiemy, że to na pewno nigdy Wam się nie przyda, ale trudno, będziemy tutaj trochę nadgorliwym wujkiem. Idziecie na szlak? Zapiszcie sobie w telefonie numery ratunkowe w górach: 601 100 300, lub 985.

PS 2. Szukasz noclegu w Zawoi? Dobry trop!
Sprawdź domy na wyłączność z balią ogrodową: Zawoja 1725.

5/5 - ocen: 6