Zima w Zawoi. Koniecznie bierzcie narty i snowboard!

Jeśli jeździcie na nartach, lub snowboardzie, Zawoja będzie dla Was naprawdę niezłą bazą wypadową. Dlaczego? Zawoja nie jest przepełniona turystami, dzięki czemu znajdziecie tu bardzo komfortowe warunki do uprawiania sportów. Z drugiej strony, posiada bardzo dobrą infrastrukturę do jeżdżenia po śniegu. Zobaczcie nasz krótki opis zawojskich wyciągów narciarskich.

Największym ośrodkiem zimowych sportów w regionie jest Mosorny Groń, na którym działa czteroosobowa kolej krzesełkowa. Kolej wyniesie Was na poziom 1047 metrów, a sama trasa zjazdowa ma około 1,5 kilometra długości. To bardzo szeroki, bezpieczny stok, przygotowany dla deskarzy o różnych umiejętnościach, sama trasa ma czerwony kolor. Nie jest szczególnie trudna, ale czas zjazdu pozwoli się bardzo przyjemnie i miło zmęczyć.

Stok Mosornego Gronia ma jeszcze jedną zaletę. Jest skierowany na południe, w kierunku Babiej Góry. Dzięki temu piękne słońce i widoki macie za darmo. Pod wyciągiem, po drugiej stronie ulicy znajduje się Karczma Zbójnicka, w której bardzo polecamy pierogi lepione na miejscu i pyszne zupy w kociołkach.

Drugi kompleks narciarski w Zawoi to Baca i Wojtek. To dwa bardzo podobne do siebie wyciągi orczykowe, liczące po około 400 metrów długości. Obydwa posiadają łatwe nachylenie, dzięki czemu są idealne do nauki, lub regularnej, niewymagającej jazdy.

Wybierasz się na narty do Zawoi? Mamy dla Ciebie domy parę minut od wyciągów, tutaj.